کیتی لدکی

کیتی لدکی

کیتی لدکی شناگر رقابتی اهل آمریکا است. او تا کنون پنج مدال طلای المپیک و چهارده مدال طلای قهرمانی جهان را به دست آورده است در حالی که تنها بیست و یک سال دارد. کیتی در روز هفدهم مارس سال ۱۹۹۷ متولد شده است. او در حال حاضر دارنده ی رکورد جهان در چهارصد متر، هشتصد متر و هزار و پانصد متر آزاد زنان است.

کیتی لدکی با داشتن ۱۸۳ سانتی متر قد،

و ۷۳  کیلوگرم وزن واقعا فیزیک بدنی مناسبی برای مدال آوری در ورزش شنا دارد. کیتی دختر ماری و دیوید لدکی می باشد. پدر بزرگ مادری او از جمهوری چک بود و در سال ۱۹۴۷ به آمریکا آمد. همزمان، مادربزرگ پدری او یهودی است. مادرش از تبار ایرلندی است و خود کیتی مسیحیت کاتولیک را پذیرفته است.

کیتی لدکی

کیتی لدکی

کیتی لدکی شنا را از شش سالگی آغاز نمود

و مشوق او برادر بزرگترش مایکل و مادرش بودند. مادرش در آن زمان برای دانشگاه نیومکزیکو شنا می کرد. مایکل نیز برای دانشگاه هاروارد شنا می کند. در خلال سال های دبیرستان، لدکی دو بار رکورد پانصد یارد آزاد را جابه جا کرد. همچنین در آن دوران دو بار موفق به ثبت رکورد ملی در دویست یارد آزاد دبیرستان ها شد.

پس از فارغ التحصیلی از دبیرستان در سال ۲۰۱۵، کیتی لدکی وارد دانشگاه استنفورد شد و عضو تیم شنای این دانشگاه معتبر می باشد. به عنوان یک دانشجوی سال اول در دانشگاه استنفورد، کیتی لدکی توانست دوازده رکورد رقابتی را در فصل ۲۰۱۶-۲۰۱۷ جابه جا کند. در انتهای آن فصل، او عنوان برنده ی جام هوندا را به خود اختصاص داد. او با این افتخارآفرینی، تبدیل به اولین دانشجوی سال اولی شد که در سی و پنج سال اخیر به این عنوان دست می یافت. 

این ورزشکار برجسته، تا کنون در رقابت های المپیک، پنج مدال طلا به سال های ۲۰۱۲ و ۲۰۱۶ به دست آورده است. همچنین در المپیک ریو به سال ۲۰۱۶، توانست یک مدال نقره را هم در ۱۰۰*۴ متر آزاد در کارنامه ی خود به ثبت برساند. در رقابت های قهرمانی جهان (LC)، کیتی در سال های ۲۰۱۳، ۲۰۱۵ و ۲۰۱۷ توانست ۱۴ مدال طلا را به همراه یک مدال نقره در سال ۲۰۱۷ به دست بیاورد. حاصل تلاش های شبانه روزی لدکی در رقابت های پان پاسیفیک، هشت مدال طلا در سال های ۲۰۱۴ و ۲۰۱۸ و یک مدال نقره و یک مدال برنز بود که هر دو در سال ۲۰۱۸ و در شهر توکیو به دست آمدند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *