پارک آبی در حکیمیه

پارک آبی امروزه طرفداران زیادی دارد. از آنجایی که تهران، پایتخت ایران و نخستین کلانشهر این سرزمین به شمار می‌آید، به مناطق، محدوده‌ها و محله‌های متعددی قابل تقسیم است. یکی از این مناطق که در محدوده شرق تهران وجود دارد، حکیمیه است. حکیمیه نام منطقه‌ای در شمال شرقی تهران است که در منطقه ۴ شهرداری جای گرفته است. این محدوده از مناطق قدیمی تهران به شمار می‌آید. به طوری که برخی معتقدند در این منطقه ناصرالدین شاه و برخی از وزرایش خانه داشته و برای تفریح و یا آرامش به این منطقه رجوع می‌کردند.

در حکیمیه تهران مراکز مهمی همانند دانشگاه آزاد واحد تهران شمال، دانشگاه افسری دانشگاه صنعت آب و برق، امام حسین و دانشگاه عباسپور جای دارد. این عامل باعث شده تا بر تراکم انسانی منطقه افزوده شود. زیرا که در این منطقه به ازای هر دانشگاه، خوابگاه‌ها و پانسیون‌های دانشجوی متعددی وجود دارد که دانشجویان را در خود جای داده است. این عامل باعث می‌شود تا تعداد دانشجویان بر تعداد افراد ساکن در حکیمیه افزوده شده و در نتیجه تراکم جمعیت بالا رود.

مجهزترین و بزرگ‌ترین مجموعه آبی در حکیمیه، افق هلان است.

تراکم جمعیت بالای این منطقه باعث می‌شود تا افراد ساکن در حکیمیه هر یک نیازها و خواسته‌های متفاوتی داشته باشند که در قالب بهداشت، تفریح، پوشاک و خوارک می‌گنجد. یکی از نیازهای تقریحی و بهداشتی این منطقه، قطعا استفاده از استخر، پارک آبی و مجموعه‌های آبی می‌باشد. استفاده از هرگونه مجموعه‌های آبی موجب می‌شود تا علاوه بر حفظ سلامتی، حس شادابی و روحیه در افراد افزایش یافته و باعث می‌شود تا به قولی سلامت افراد تضمین شده و حفظ شود.

یکی از مجموعه‌های آبی در منطقه حکیمیه، مجموعه آبی افق هلان است. این مجموعه آبی بی‌شک یکی از بزرگترین و برترین مجموعه‌های آبی در حکیمیه است که به دو قسمت پارک آبی و استخر قابل تقسیم است. بخش پارک آبی مجموعه افق هلان دارای وسایل و ابزارهای متنوعی همانند چاله فضایی، سیاه چاله و سرسره آبی می‌باشد که در گروه تفریحات آبی به شمار می‌آید. اما سونای خشک، سونای بخار، جکوزی، استخر و حوضچه قطبی می‌باشد.

با مراجعه به مجموعه آبی افق هلان، هر چه را انتظار داری را استفاده کن

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *