پارک آبی افق هلان

پارک آبی یکی از تفریحات نوینی است که در سال‌های اخیر رونق بسیاری یافته و بر تعداد طرفداران این تفریح افزوده می‌شود. این ورزش علاوه بر طرف‌داران ورزش‌های آبی، مشتاقانی از اقشار گوناگون پیدا کرده است. عموماً در پارک‌های آبی از ابزارهایی همانند استخر، استخر موج، سرسره مخصوص پارک آبی، سقوط آزاد، سیاه چال، چاله فضایی و رودخانه وحشی استفاده می‌کنند تا کاربران و مراجعه کنندگان به پارک‌های آبی نهایت هیجان و لذتی دلچسب را تجربه کنند.

پیشینه ساخت پارک آبی به ماه‌های پایانی سال ۱۹۴۰ میلادی در کشور آمریکا بازمی‌گردد. در این سال‌ها نخستین پارک آبی به صورت روباز در شهر ویسکانیسن آمریکا ساخته شد. برخی از تصاویر نشان می‌دهد در این پارک تنها چند سرسره در اندازه‌های مختلف وجود داشته و این مجموعه ب عنوان کشتی نوح شهرت داشته است. دلیل انتخاب چنین اسمی آن بوده که ظاهر این پارک آبی به شکل اسکله یک کشتی طراحی و ساخته شده بوده است.

با افق هلان، یک دنیا شور و نشاط را تجربه کنید

این پارک‌ها با مرور زمان رونق دو چندان یافت و رونق  بیش از پیش پارک آبی باعث شد تا بر تعداد آن‌ها افزوده و در کشورهای گوناگونی راه‌‌اندازی شد. اما با ساختن چنین پارک‌هایی در ایران، خیل جمعیت برای استفاده از این پارک به سوی آن راهی شدند. نتیجه این حرکت، صف‌های انبوه از جمعیت بود که گاه ممکن بود چندین ساعت به طول کشد. بدین دلیل پس از مدتی افراد با حمایت مستقیم و یا غیر مستقیم دولت، اقدام به راه‌اندازی مجموعه‌های آبی در ابعاد و فضاهای مختلف کردند.

در میان این مجموعه‌ها، پارک آبی افق هلان از جدیدترین مجموعه‌های موجود در تهران است که با بروزترین امکانات و ابزارهای بازی، قادر است لحظاتی لذت بخش همراه با هیجان را به ساکنان تهران و ایران هدیه دهد. این مجموعه در شرق تهران  و منطقه حکیمیه واقع شده است و ابزارهای نوینی همانند چاله فضایی، گردآب و رود وحشی را در مجموعه خود جای داده‌ است.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *