ورزش های آبی در هلند

کشورهای اروپایی در حوزه ورزش های آبی بسیار قوی هستند. در این جستار به اختصار به بررسی وضعیت ورزش های آبی در هلند می پردازیم. هلند حقیقتا کشوری برای ورزش های آبی است. قریب به یک سوم خاک این کشور زیر سطح دریا قرار گرفته است. علاوه بر خطر بلایای طبیعی و رخدادهای سیلابی، این شرایط موقعیتی فوق العاده برای ورزش های آبی فراهم کرده است.

در کانال های موجود در شهرهای بزرگ،

امکان قایق سواری برای همگان فراهم است. همچنین افراد می توانند از آرامش و صلح برقرار در مقادیر گسترده آب، بهره مند شوند. ورزش های آبی در هلند را می توان در دو بخش ساحلی و دریاچه ای دنبال کرد. در بخش ساحلی، شرایط لازم برای ورزش های آبی به مقدار فراوان در طول ساحل هلند مهیا می باشد. این ورزش ها بازه ی گسترده ای دارند. از شیرجه، موج سواری، کایت سرفینگ در بهترین سواحل ورزش های آبی در زیلند (غربی ترین و کم جمعیت ترین استان هلند) تا سرف کارتینگ در سواحل جزایر وادن.

ورزش های آبی در دریاچه ها

فریزلند، استانی است که می توان فرح بخش ترین انواع ورزش های آبی را در دریاچه های بزرگ و به هم پیوسته ی آن تجربه کرد و از زیبایی های مناظر اطراف لذت برد. لیمبورگ نیز شبکه ی بزرگی از دریاچه های کوچک و بزرگ دارد که این پدیده مدیون حفاری های سنگ ریزه می باشد. در ماسپلاسن در قلب لیمبورگ، می توان در انواع تورهای قایق سواری شرکت کرد. همچنین می توان یک قایق شخصی اجاره کرد و به کشف زیبایی های طبیعت اطراف پرداخت.

ورزش های آبی در هلند

ماسپلاسن بزرگ ترین منطقه ی به هم پیوسته ی ورزش های آبی در هلند است.

زیرا مساحتی معادل با سه هزار هکتار دارد. ماسپلاسن بهشت گمشده ای است که می تواند توسط علاقمندان به ورزش های پرهیجان آبی کشف شود. در خلال ماه های تابستان، باشگاه های ساحلی فراوانی وجود دارند که در این سواحل فعالیت می کنند. همچنین نقاط ماهیگیری فراوان و جذابی وجود دارند که البته برای فعالیت در آن ها افراد باید مجوز ماهیگیری داشته باشند. این مجوزها شامل Dutch VISpas یا مجوز هفتگی می باشد.

برای درک هر چه بیش تر زیبایی

و اندازه ی واقعی این منطقه، می توان دور تا دور آن را با قایق درنوردید. همچنین می توان از طریق آبراه های زیبا، از دریاچه ای به دریاچه ی دیگر رفت. در مجموع بازدید از این ناحیه ی تفریحی و گردشگری به همه ی علاقمندان به توریسم توصیه می شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *