ورزش‌های آبی در شرق تهران

ورزش‌های آبی یکی از مفرح‌ترین نوع ورزش است که در استخرها و مناطق مختلف قابل اجرا است. اما از آنجایی که تهران گسترده است و براساس نتایج تحقیقات و سرشماری‌های انجام شده، امروزه تهران بزرگ‌ترین و پر جمعیت‌ترین شهر ایران به شمار می‌آید. به طوری که این شهر را نخستین کلانشهر ایران، سومین کلانشهر خاورمیانه و بیست و چهارمین شهر پرجمعیت جهان به شمار می‌آورند. وسعت جغرافیایی این شهر که قریب به ۷۳۰ کیلومتر مربع است، باعث شده تا تهران به چهار محدوده شمال، جنوب، غرب و شرق تقسیم شود. از آنجایی که تراکم جمعیت شهر تهران به طور تخمینی برابر ۱۲۲۰۰ نفر بر کیلومتر است، می‌توان اذعان داشت چهار محدوده مذکور، دارای جمعیت بالایی از انسان‌های ساکن این منطقه می‌باشد.

شرق تهران از این قاعده مستثنی نبوده و جمعیت زیادی را در خود جای داده است. اما شرق تهران، خود شامل مناطق و محله‌های متعدد و متفاوت است. اصلی‌ترین مناطق شرق تهران عبارت از رسالت، تهرانپارس، افسریه، پیروزی، امام حسین، هروی، هنگام، حکیمیه، شمیران نو، دماوند، هفت حوض، لویزان، وحیدیه و شمس آباد است. لذا با توجه به گستردگی مناطق مذکور، می‌توان چنین اذعان داشت که هر یک دارای تراکم بالایی از جمعیت است. وجود خیل عظیمی از جمعیت در این منطقه باعث شده تا هر یک نیازهایی در زمینه‌های مختلف از جمله بهداشتی، سلامت و تفریحی باشد.

افق هلان یکی از پیشرفته‌ترین مجموعه‌های آبی در تهران است

از جمله فعالیت‌های که انجام آن باعث ایجاد و افزایش توانایی‌های بهداشتی، سلامتی (جسمانی و روانی) و تفریحی می‌شود، انجام ورزش‌های آبی است. این گونه ورزش‌ها به دلیل فعالیت‌های که عموماً در آب و در مواردی محیطی مرطوب (سونا بخار) انجام می‌شود، مفرح بوده و میزان سلامتی فیزیکی و روانی افراد را تا میزان قابل توجهی افزایش می‌دهد. برای انجام ورزش‌های آبی که انواع مختلفی دارد، استخر معمول‎‌ترین مکان می‌باشد.

اما ما به شما دوستان عزیز مجموعه افق هلان را معرفی می‌کنیم. افق هلان مجموعه‌ای متشکل از پارک آبی، چندین استخر، سونای خشک، سونای بخار، ایروبیک در آب و حوضچه آب سرد و گرم می‌باشد. این عامل باعث می‌شود تا فرد با مراجعه به مجموعه افق هلان علاوه بر ورزش‌های تخصصی همانند شنا، ایروبیک و ورزش‌های کششی، از امکانات تفریحی این مجموعه استفاده کند. از آنجایی که مسئولان افق هلان دغدغه‌ای جز راحتی و سهولت مراجعه عزیزان را ندارند، این مجموعه دارای پارکینگ اختصاصی بوده و پذیرای شما عزیزان می‌شود. این مجموعه با زمان‌بندی‌های مشخص شده که در سایت این مجموعه قابل مشاهده است، زمان را برای بانوان و آقایان طبقه‌بندی کرده تا هر دو گروه از امکانات این مجموعه استفاده کنند.

بی‌شک، افق هلان یکی از برترین مجموعه‌های آبی است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *