نکات ایمنی ورزش شنا

نکات ایمنی ورزش شنا

غرق شدن یکی از دلایل رایج مرگ در گروه سنی جوانان است. با رعایت نکات ایمنی ساده، می توان از جراحات ناشی از ورزش شنا، غرق شدن و مرگ جلوگیری کرد. شما می توانید نکات ایمنی زیر را در ساحل یا در استخرهای سرپوشیده رعایت کنید. با رعایت این نکات، می توانید اطمینان حاصل کنید که شناکردن تان ایمن و سرشار از شادی و لذت است. نکات ایمنی به شرح زیر اند:

۱٫ به علائم و راهنماها توجه کنید.

وقتی در استخری هستید که تابلوهای راهنمایی دارد، آن ها را خوانده و دنبال کنید. این تابلوها برای حفاظت از شما قرار داده شده اند. این قوانین که در داخل استخر تعریف می شوند، از تصادفات جلوگیری می کنند و سبب تمیز ماندن استخر می شوند.

۲٫ راه بروید، ندوید.

هیچ وقت در کناره های استخر ندوید. ناحیه ی اطراف استخر می تواند لیز باشد، مخصوصا زمانی که بچه ها در آن شلپ شلوپ راه انداخته باشند!

نکات ایمنی ورزش شنا

نکات ایمنی ورزش شنا

۳٫ هنگام ورود به استخر و هنگام خروج از آن مراقب باشید.

۴٫ پیش از شیرجه زدن یا ورود به استخر، آب را بسنجید.

آب کم عمق، تخته سنگ های بزرگ و سایر المان ها می توانند خطرناک باشند. بدون بررسی کامل آنها از ورود به آب خودداری کنید. در صورت عدم بررسی، ممکن است جراحات بسیار عمیقی بر ناحیه ی سر وارد شود. همیشه ناحیه را چک کرده و سپس به آرامی و با پاهای خود وارد آن شوید. در ضمن، کار بررسی را همیشه انجام ندهید. زیرا شرایط و موانع دائم در حال تغییراند. همچنین ممکن است شناگران دیگر، اسباب بازی و سایر وسایل را هم ببینید.

۵٫ فراتر از توانایی خود عمل نکنید.

وقتی درون آب می روید، تنها در جایی شنا کنید که در آن احساس راحتی دارید. دورتر یا عمیق تر از آنچه که توانایی اش را دارید، نروید.

۶٫ هرگز به تنهایی شنا نکنید.

همیشه با رفیق خود باشید و مطمئن باشید حواس تان به یکدیگر هست. حتی وقتی نجات غریق ها هستند، همیشه بهتر است همراه یک دوست شنا کنید.

۷٫ با دقت بازی کنید.

کشتی گرفتن در ساحل یا استخر می تواند به شدت خطرناک باشد. اگر بی دقتی کنید و سر شما یا دوست تان به دیواره ی استخر بخورد، می توانید بی هوش شوید. اگر از کسی کمک نخواهید، به راحتی می توانید غرق شوید. بنابراین سعی کنید مانند هر کار دیگری در زندگی، هنگام شنا مراقب سلامتی خود باشید زیرا این والاترین دارایی هر انسان است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *