ناتان آدرین

ناتان آدرین یک شناگر پرافتخار آمریکایی است که سه بار مدال طلای بازی های المپیک را به دست آورده است. ناتان آدرین در هفتم دسامبر سال ۱۹۸۸ در برمرتون، واشنگتن به دنیا آمد و اکنون بیست و نه سال دارد. پدر و مادرش مهندس هسته ای و پرستار هستند. مادرش سیسیلیا چینی است و در هنگ کنگ متولد شده است. خانواده واقعا نقش مهمی در موفقیت های ناتان آدرین داشته است زیرا همواره و از ابتدا او را حمایت کرده اند. او  خیلی زود تحت تاثیر خواهر و برادر بزرگ ترش به ورزش شنا علاقه مند شد.

برادرش جاستین

برای ایالت واشنگتن و خواهرش دونلا برای ایالت آریزونا شنا می کردند. بعد از اینکه کلیه ی سال های دبیرستان را به شنا سپری کرد، و در همان سال ها رکورد ایالت خود در ۲۰۰ متر آزاد را شکست، آدرین در سال ۲۰۰۶ وارد دانشگاه کالیفرنیا برکلی شد و به تحصیل بهداشت عمومی پرداخت و به عضویت تیم شنای دانشگاه در آمد. در برکلی آدرین به پیش رفت های خود در ورزش شنا ادامه داد و چندین رکورد را جابه جا کرد. نمونه ای از این رکوردها، آزاد ۱۰۰ و ۲۰۰ متر بودند.

ناتان آدرین ثابت کرد

که برای شرکت در بازی های المپیک تابستانی ۲۰۰۸ پکن آمادگی لازم را دارد و می تواند تیم ملی شنای آمریکا را در آن سال همراهی کند. در پکن، او مدال طلا برای ۴۰۰ متر آزاد به دست آورد، عملکرد خوبی که همچنین، رکورد جهانی جدیدی را به ثبت رسانید. پس از کسب این افتخار در بازی های المپیک، ناتان آدرین لحظه ای استراحت نکرد. در سال ۲۰۰۹ توانست جایزه ی Golden Goggles را به دست آورد. در همان سال عنوان قهرمان NCAA را در رقابت های ۵۰ متر و ۱۰۰ متر آزاد مسابقات قهرمانی ملی کونوکوفیلیپس از آن خود ساخت.

ناتان آدرین، قهرمان شنا

با شروع سال ۲۰۱۰

آدرین به پیروزی های پیاپی خود ادامه داد و او دوباره قهرمان NCAA در صد متر آزاد و قهرمان Pac-10 در رقابت های ۵۰ متر و ۱۰۰ متر آزاد شد. در المپیک ۲۰۱۰ در لندن، او به یک مدال نقره در ۴*۱۰۰ متر و دو مدال طلا در ۱۰۰ متر آزاد و ۴*۱۰۰ متر دست یافت. در المپیک تابستانی ۲۰۱۶ در ریو، حاصل تلاش های شبانه روزی ناتان آدرین، دو مدال طلا در ۴*۱۰۰ متر و دو مدال برنز در ۵۰ متر و ۱۰۰ متر آزاد بود. ناتان آدرین تا کنون ۵ بار رکورد جهانی ثبت کرده است. او همچنان به تلاش های خود در این زمینه ادامه می دهد و یکی از افتخارات شهر خود برمرتون محسوب می شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *