میسی فرانکلین

میسی فرانکلین شناگر زن برجسته و ۲۳ ساله اهل ایالات متحده آمریکا است. او در روز دهم ماه مه ۱۹۹۵ در کالیفرنیا به دنیا آمده است. یکی از ویژگی های بسیار مهم او، داشتن قدی معادل با ۱۸۸ سانتی متر و وزن ۷۵ کیلوگرمی است. میسی فرانکلین تا کنون و در بازی های المپیک موفق به کسب پنج مدال طلا و یک مدال برنز شده است. در مسابقات قهرمانی جهان (LC)، یازده مدال طلا، دو نقره و سه برنز و در مسابقات قهرمانی جهان (SC)، دو مدال نقره در کارنامه ی این ورزشکار جوان ثبت شده است.

همچنین میسی در رقابت های پان پاسیفیک تا کنون یک مدال طلا، دو مدال نقره و یک نشان برنز به دست آورده است. این شناگر مستعد، رشته ی ورزشی خود را از پنج سالگی آغاز کرد و از همان ابتدا، ورزش را به صورت رقابتی دنبال می نمود. مادر میسی فرانکلین همواره هراس از آب داشت برای همین میسی را از سنین پایین با آب و استخر و ورزش شنا آشنا ساخت تا در آینده او به مشکلات مشابه دچار نشود.

میسی فرانکلین

فرانکلین به سرعت

و در سن چهارده سالگی در عرصه ی بین المللی رقابت های شنا ظاهر شد و سه سال بعد از آن در اولین المپیک زندگی اش یعنی المپیک ۲۰۱۲ در لندن شرکت کرد. که در همین دوره از بازی های المپیک بود که توانست چهار مدال طلا را از آن خود سازد. در آن زمان، پدرش لقب موشک به او داد. در المپیک لندن، او در هفت رقابت شرکت کرد که این تعداد رقابت در المپیک برای یک ورزشکار زن در رشته شنا و از کشور آمریکا بی سابقه بود. در همین المپیک بود که یک نشان برنز هم نصیب میسی فرانکلین شد.

فرانکلین مسیحی است.

او از اعتقادات قلبی اش این سخن گفته است: “همیشه و در هر حال می توانم به خدا پناه ببرم. با او در حین مسابقه و بعد از تمریناتم سخن می گویم. با او مناجات می کنم تا راهنمایی ام کند. من از خدا برای استعدادی که در این زمینه دارم، سپاسگزارم و قول می دهم که الگوی خوبی برای ورزشکاران جوان در همه ی رشته های ورزشی باشم.”

در سال ۲۰۱۴ از زندگی این جوان پرامید یک برنامه ی مستند ساخته شد.

نام این برنامه بود: “دیوار را لمس کن”. البته این یک مستند مشترک محسوب می شود که در کنار میسی فرانکلین به زندگی کارا لین جویس نیز پرداخته می شود و سفر آن دو به المپیک ۲۰۱۲ لندن مورد پوشش قرار می گیرد. این اثر به دلیل نمایش توانمندی های زنان در عرصه قدرت فیزیکی و روحی، مورد توجه قرار گرفت.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *