مزایای ورزش شنا

در این مقاله درباره مزایای ورزش شنا بحث خواهیم کرد. اگر شما به دنبال راهکاری هستید که کمک تان کند وزن کم کنید، تناسب اندام بیش تری داشته باشید و عضلات قوی بسازید، شنا یکی از معدود ورزش هایی که به شما در همه ی این زمینه ها کمک می کند. شنا فعالیتی است که همه ی اعضای بدن را درگیر می کند و کم ترین میزان آسیب را دارد.

آنی امرسون که متخصص این رشته است از منافع آن می گوید:

۱٫ شنا سبب بهبود عملکرد قلبی-عروقی شما می شود.

اگر شنا را به صورت مداوم انجام دهید، و تکنیک ها را به درستی اجرا کنید، بیش ترین منافع در این زمینه عایدتان خواهد شد. اما در هر سطحی از تکنیک هم که باشید، باز هم از فواید بی نظیر شنا بی بهره نخواهید ماند.

۲٫ در سرتاسر بدن تان ماهیچه می سازد.

همه ی ما با شگفتی خاصی به بدن تراشیده و خوش فرم شناگران المپیکی می نگریم! باید بگویم این شناست که عضلات سراسر بدن را محکم تر می کند و به افزایش سایز آن ها کمک می کند. البته این را بدانید که برای مشاهده ی تغییرات چشمگیر می بایست مایل ها و مایل ها شنا کنید و دست از تلاش برندارید.

مزایای ورزش شنا

۳٫ آسیب ها و جراحات در این رشته بسیار نادر اند.

به دلیل اینکه سراسر بدن شما در آب غوطه ور است، کم ترین میزان فشار و استرس روی مفاصل تان وارد خواهد شد. این تنها رشته ای است که مستلزم تحمل هیچ وزنی نمی باشد، بنابراین این که بخواهید در استخر به خودتان آسیب برسانید، بسیار دشوار خواهد بود!

۴٫ شنا به شما کمک می کند که وزن تان را کاهش دهید.

به دلیل خاصیتی که شنا درباره ی تحمل وزن دارد، ورزشی است که مخصوصا برای افراد چاق و دارای اضافه وزن بسیار ایده آل است تا بتوانند بدون اینکه متحمل وزن های سنگین شوند، به خوبی ورزش کرده و از مزایای کاهش وزن آن بهره مند شوند.

۵٫ برای تفریح و آرمیدگی روان بسیار مناسب است.

استخر جایی است که با آرامش می توانید برای مدتی دنیا را رها کرده و به چیزی فکر نکنید.

۶٫ شنا شما را انعطاف پذیر می کند.

مجموعه حرکات انعطافی که در شنا وجود دارد، شاید به اندازه ی یوگا نباشد اما مفاصل شما را بی شک منعطف تر خواهد کرد.

۷٫ عملکرد شما را در سایر ورزش ها بهتر خواهد کرد.

اگر دونده، دوچرخه سوار یا ورزشکار رشته های دیگر هستید، از شنا برای تناسب اندام کلی، استقامت بیش تر و بهبود سریع تر آسیب تر کمک بگیرید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *