مزایای ورزش‌های آبی

بنابر عقیده پژوهشگران و انجمن آمادگی جسمانی آبی ایالت متحده، ورزش‌های آبی مزایای جسمانی، تفریحی و روحی زیادی در بردارد. از جمله این مزایا بهبود قدرت فیزیکی بدن، افزایش انعطاف‌پذیری جسمانی، بهبود تعادل و استقامت عضلانی برتر، تقویت ماهیچه‌های قلبی، بهبود ظاهر فیزیکی جسمانی، بهبود عملکرد گردش خون، کنترل و تنظیم وزن بدن، احیای مجدد جهت درمان ماهیچه‌ها و بهبودی از حادثه و جراحات، افزایش انرژی، افزایش نشاط و شادی افراد و احیای مجدد ماهیچه‌ها می‌باشد. از این‌رو می‌توان اذعان داشت انجام یکی از ورزش‌های آبی از الزاماتی می‌باشد که بهتر است هر فرد و انسانی برای حفظ سلامت و انجام بهبود فیزیکی و زیبایی بدن، ساعاتی را در روز و هفته به انجام ورزش‌های آبی بپردازد. زیرا که این ورزش، یکی از بهترین و برترین فعالیت‌های ورزش به شمار آمده و افزون بر آن باعث حفظ و افزایش سلامت می‌شود.

ورزش‌های آبی، ضامن سلامتی افراد در سنین مختلف است.

اما برای انجام ورزش‌های آبی می‌توان از انواع گوناگونی استفاده کرد. از رایج‌‎ترین ورزش‌های آبی راه رفتن و یا به آهستگی دویدن در آب می‌باشد. از دیگر نیازهای آبی حرکات ریتمیک و پی در پی در آب، حرکات موزون و رقص‌وار، تمرینات و ورزش‌های قدرتی، تمرینات انعطاف‌پذیر، آب درمانی و احیای مجدد، انجام استراحت (ریلکسیشن)، یوگای آبی، ورزش و راه رفتن متوالی در قسمت عمیق استخر و آب، بالا و پایین دویدن پی در پی (جاگینگ)، دویدن در قسمت‌های عمیق استخر، انجام ورزش‌های کششی، انجام ورزش شنا در دو جهت طول و عرض استخر، انجام ورزش‌های سبک و آمادگی جسمانی لازم در آب از جمله ورزش‌هایی است که می‌توان در آب انجام داده و سلامتی و زیبایی خود را به نوعی تضمین کرد.

برای انجام تمرینات و ورزش‌های آبی می‌توان از مجموعه‌های آبی و استخرهای متفاوت و گوناگون می‌توان استفاده کرد. یکی از برترین و مجهزترین مجموعه‌های آبی که امروزه در تهران وجود دارد، مجموعه آبی افق هلان است. این مجموعه از مزایا و امکانات متعددی برخوردار است که از این جمله می‌توان به استخر، پارک آبی، سونای خشک و سونای بخار اشاره داشت.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *