مزایای ورزشهای آبی برای کودکان

فعالیت های آبی برای کودکان در تمام سنین مفید و سرگرم کننده است. این مقاله به بررسی مزایای ورزشهای آبی برای کودکان می پردازد.

یکی از عوامل مهم در حوزه ی رشد کودک، توسعه و حفظ وزن ایده آل با داشتن عادات و سرگرمی های مناسب است. شما می توانید فرزندتان را تشویق کنید که درگیر فعالیت های فیزیکی شود.

با این حال، همان طور که همه ی ما می دانیم، خیلی سخت است که آنها را از یک جا نشستن منصرف کنیم! اما حتما باید راهی برای لذت بردن از فعالیت های بدنی وجود داشته باشد. همین جا است که ورزش ها و فعالیت های آبی به کمک ما می آیند. آیا می دانستید که ورزش ها و فعالیت های آبی یا حتی بازی کردن در آب می تواند برای سلامتی فرزند شما بسیار مفید و موثر باشد؟ بازی کردن در آب می تواند در طولانی مدت سلامتی فیزیکی و روانی کودک را در ابعاد مختلف بهبود بخشد و کودکانی که درگیر فعالیت های فیزیکی چالش برانگیز می شوند، نمرات بهتری می گیرند و رفتار بهتری از خود نشان می دهند. و این تنها نمونه ای از مزایای ورزشهای آبی برای کودکان است.

توجه داشته باشید که ورزش های آبی

۱٫ بسیار چالش برانگیز و مفرح هستند.

۲٫ عزت نفس را افزایش داده و استرس و اضطراب را کاهش می دهند.

۳٫ به سوزاندن چربی های غیرضروری کمک می کند و توده های عضلانی را تقویت می کند.

۴٫ می توانند از چاقی دوران کودکی جلوگیری کرده و حتی آن را درمان کنند که از عوامل مهم بیماری زا در کودکان و بزرگسالان است.

۵٫ هماهنگی بین چشم، دست و عضلات را بهبود می بخشند.

کودک و ورزش های آبی

شرکت در فعالیت های آبی،

برای کودکان می تواند با خلاقیت و لذت بردن از بازی ها برای همه ی اعضای خانواده همراه شود. پر واضح است که بازی یکی از مهم ترین فعالیت های است یک کودک می تواند انجام دهد تا بیش تر و بهتر توسعه پیدا کند. برای مثال بازی هایی که در استخر انجام می شوند، مانند واترپلو و شیرجه راه مناسبی است تا کودکان تعامل کارآمد با یکدیگر را یاد بگیرند و دنیای پیرامون خود را کشف کنند. بچه ها می توانند ورزش های شنا، اسکی روی آب و قایق رانی را تجربه کنند. در هنگام انجام تمرینات آبی، کودکان یاد می گیرند که بر ترس شان از آب غلبه کنند و در نتیجه اعتماد به نفس بالاتری به دست آوردند.

با همه ی این تفاسیر،

ثبت نام کودکان در پارک های آبی را نباید به آینده موکول کرد، بنابراین هم اکنون اقدام کنید!

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *