مزایای آب درمانی

آب درمانی، به استفاده ی خارجی از آب در درمان های پزشکی به منظور التیام بیماری ها، آسیب ها و جراحات اطلاق می گردد. در این مقاله قصد داریم مزایای آب درمانی و موارد کاربرد آن را به طور خلاصه بررسی کنیم.

بنیادی ترین

موردی که در بحث مزایای آب درمانی می توان به آن اشاره کرد، در این موضوع نهفته است که آب می تواند واسطی برای به کارگیری گرما یا کاهش آن در یک ناحیه از بدن باشد. گرمای مرطوب می تواند به تسکین دردها و بهبود عملکرد سیستم گردش خون کمک کند. همچنین می تواند به افزایش آرمیدگی و آسودگی شخص کمک کند و در موارد مشکلات روانی می تواند به آرامش بخشیدن به شخصی روان-تنیده و بیش فعال کمک کند. سرمای مرطوب، دمای بدن را کاهش داده و سبب بسته شدن دریچه ی عروق و کاهش جریان خون می گردد. بنابراین، این سرمای خاص می تواند از التهاب و تورمی که به دنبال جراحات صورت می گیرد، جلوگیری نماید و درد ناشی از کبودی ها، پیچ خوردگی ها، رگ به رگ شدن ها و کشیدگی عضلات را کاهش دهد.

کمپرس های حوله، پارچه ی پشمی و سایر منسوجات

می توانند به کاهش علائم سردرد کمک کنند، شدت جریان خون در خونریزی از بینی را پایین آورند، اسپاسم های عضلانی را التیام بخشیده، از ادامه یافتن و منتشر شدن عفونت های ناحیه ای و خونریزی های زیرجلدی ممانعت به عمل آورده و در شرایط تب، گرمای عمومی بدن را کاهش دهند.

آب درمانی

تمرین هایی که در محیط آبی انجام می شوند،

برای قدرتمندسازی عضلات ضعیف، بازسازی و ترمیم حرکت مفاصل پس از آسیب و پاک سازی و التیام اعضای آسیب دیده توسط آتش به کار گرفته می شوند. همچنین برای کمک به عملکرد ماهیچه ها به دنبال آسیب های عصبی-عروقی و به عنوان درمانی برای بدشکلی ها و دردهایی که به دنبال آرتریت ظاهر می شوند، استفاده می شوند. اشکال مختلف ماساژهایی که زیر آب صورت می گیرند، مثلا حرکت پیچشی و مداوم آب دور بازوها و ران ها یا سرتاسر بدن، برای التیام دردها بسیار موثر هستند. به همین ترتیب، دوش با آب تحت فشار، می تواند روی مناطق خاصی از بدن متمرکز شود، یا می تواند کل بدن را در بر بگیرد و به این شکل، میزان گردش خون موضعی یا سرتاسری تحریک و تقویت گردد.

در نهایت پس از آگاهی از مزایای آب درمانی،

بدانید که روش های آب درمانی معمولا توسط متخصصان این کار انجام می شود که کارشناس بازتوانی و درمانگری فیزیکی هستند، بنابراین برای جلوگیری از هر گونه اثر سوء، پیشنهاد می شود کار آب درمانی را به افراد عادی نسپارید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *