مایکل فلپس

مایکل فلپس، که از او با عناوین ماهی پرنده، گلوله ی بالتیمور و سوپرمن هم یاد می شود، یکی از اسطوره ای ترین شناگران تاریخ محسوب می شود. مایکل فلپس در روز سی ام ژوئن ۱۹۸۵ در مری لند آمریکا به دنیا آمد. مادرش دبورا سو داویسون، مدیر مدرسه و پدرش مایکل فلپس (اول) پلیس هستند. پیش از آن که المپیک سال ۲۰۰۴ آغاز شود، شایعه شده بود که پسری ۱۹ ساله به نام مایکل فلپس تصمیم گرفته است تا رکورد افسانه ای هفت مدال طلای مارک اسپیتز  را به دست آورد و حتی آن را بشکند.

تا رقابت چهارم،

مایکل تنها توانسته بود یک مدال طلا و دو برنز به دست بیاورد و مشخص بود که با این شرایط نمی توانست به آنچه که در سر داشت، برسد. اما با این حال هنوز می توانست به رکورد ژیمناست روس یعنی الکساندر دیتیاتین برسد، یعنی به دست آوردن هشت مدال در یک المپیک واحد. در هر رقابتی بعد از به دست آوردن دو برنز، مایکل با دست پر یعنی با یک مدال طلا برگشت. در کل طول هفته ی رقابت ها، فلپس به ندرت فرصتی برای خواب پیدا می کرد اما چنانچه زمانی برای استراحت می یافت، ترجیح می داد بیش تر در جو شهر آتن باشد و با فرهنگ آن آشنا شود. موفقیت او در آتن چشمگیر بود. او توانست رکورد هفت مدال طلای هم رشته ای و هم وطن خود یعنی مارک اسپیتز را بشکند که در المپیک سال ۱۹۷۲ و در مونیخ آلمان به دست آمده بود.

مایکل فلپس

در المپیک تابستانی ۲۰۰۸ پکن، مایکل، این اسطوره ی ورزش شنا توانست هشت مدال طلا به دست آورد. روند موفقیت ها همین طور ادامه دار بود. تا اینکه در المپیک تابستانی ۲۰۱۲ مایکل باز هم به شش مدال دست یافت: چهار مدال طلا و دو مدال نقره.

پس از تمام این افتخار آفرینی ها،

مایکل فلپس در سال ۲۰۱۲ با دنیای ورزش خداحافظی کرد و عنوان نمود که خسته است و دیگر تمایلی ندارد این راه را ادامه بدهد. او گفت که دیگر به دنیای ورزش باز نخواهد گشت. اما در سال ۲۰۱۴ ناگهان مایکل  تصمیم گرفت که بازنشستگی خود را به اتمام برساند! به همین ترتیب مایکل در مسابقات رده بالا شرکت می کرد تا اینکه دیگر بار، در المپیک تابستانی سال ۲۰۱۶ شرکت نمود و این بار هم شش مدال تاریخی یعنی پنج مدال طلا و یک مدال نقره به ارمغان آورد. از عواملی که باعث موفقیت این ورزشکار افسانه ای شده اند، علاوه بر پشتکار می توان به فیزیک بدنی خاص وی اشاره نمود، قد او ۱۹۳ سانتی متر بوده و دست هایش به طرز غیرعادی بلند هستند!

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *