لیزل جونز

لیزل جونز

لیزل جونز شناگر رقابتی اهل استرالیا است که در روز سی ام آگوست سال ۱۹۸۵ در کاترین، منطقه ی شمالی به دنیا آمده است. او دارنده ی مدال طلای المپیک می باشد. او را با عناوینی چون لیزل مرگبار و دیزل نیز می شناسند. این شناگر زن برجسته، ۱۷۷ سانتی متر قد و ۶۸ کیلوگرم وزن دارد.

لیزل جونز تا کنون در رقابت های المپیک

موفق به کسب سه مدال طلا در سال های ۲۰۰۴ و ۲۰۰۸ شده است. همچنین در المپیک سال های ۲۰۰۰، ۲۰۰۴، ۲۰۰۸ و ۲۰۱۲ ، پنج مدال نقره به دست آورده است. لیزل توانست در سال ۲۰۰۴ یک مدال برنز در المپیک آتن را هم نصیب خود کند. جونز در سال های ۲۰۰۱، ۲۰۰۵ و ۲۰۰۷ در رقابت های قهرمانی جهان (LC) توانست هفت مدال طلا به دست بیاورد. لیزل جونز همچنین در این دسته از رقابت ها چهار مدال نقره و سه مدال برنز را برای خود به ثبت رسانده است.

در رقابت های قهرمانی جهان (SC

حاصل تلاش های شبانه روزی او، یک مدال نقره و یک مدال برنز بوده است که هر دو را در سال ۲۰۱۰ به دست آورده است. در رقابت های قهرمانی پان پاسیفیک، لیزل توانست یک مدال طلا به سال ۲۰۰۲، چهار مدال نقره به سال های ۲۰۰۲ و ۲۰۱۰ و یک مدال برنز در سال ۲۰۱۰ به دست بیاورد.

لیزل جونز

لیزل جونز

در سال ۲۰۰۴

و پس از کسب سه مدال در بازی های المپیک آتن، لیزل درباره ی افسردگی و مشکلات عزت نفس خود با اهالی رسانه گفتگو کرد و از این که در سن پایین کانون توجه رسانه و مردم شده است، اظهار ناراحتی نمود. این ورزشکار پرآوازه و پرافتخار، در بازی های کامانولث توانست ده مدال طلا به سال های ۲۰۰۲، ۲۰۰۶ و ۲۰۱۰ به دست بیاورد و در سال ۲۰۱۰ یک نقره هم در همین رقابت ها در کارنامه ی خود ثبت کرد.

جونز بعد از سالیان متوالی ورزش سنگین و افتخارآفرینی های متعدد برای کشورش در سال ۲۰۱۲ و در ماه نوامبر، بازنشستگی و خداحافظی خود از دنیای ورزش قهرمانی را رسما اعلام کرد. در سال ۲۰۱۵ در سریال تلویزیونی ویژه ای در استرالیا به ایفای نقش پرداخت.

در ژانویه ی سال ۲۰۱۶ دوره ی مربی گری تغذیه را با موفقیت از موسسه ی استرالیایی تناسب اندام دریافت نمود. او عقیده دارد که اکنون اطلاعات اش نسبت به زمانی که تنها یک شناگر بود، بسیار بیش تر شده است. برخی از افراد او را برای رفتار بی تفاوت اش در مصاحبه های بعد از رقابت ها و مراسم اهدای مدال، سرزنش می کنند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *