فواید کایاک سواری

آیا به نظر شما کایاک سواری راه حل مناسبی برای کاهش وزن هست یا نه؟ در این مقاله درباره ی فواید کایاک سواری بحث می کنیم.

همه ی ما می دانیم که این ورزش نیازمند فعالیت فراوان است. حفظ تعادل کایاک، به معنای درگیر شدن ماهیچه های شکمی و پشتی در ناحیه ی کمری می شود و پارو زدن نیز عضلات بالاتنه را فعال می کند. میزان کالری که شما از طریق این ورزش خواهید سوزاند، بستگی به مقدار تلاش و سرعت پارو زدن شما دارد. اگر تمایل دارید چند پوند وزن کم کنید، به جرات می توانم بگویم که کایاک سواری می تواند کمک شایان توجهی به شما بکند. شما با این ورزش با امواج آب و با حیات وحش یکی می شوید. کایاک ابزار کارآمد و چندمنظوره ای است که می تواند در دریاچه ها، تالاب ها و رودخانه ها استفاده شود. کایاک سواری تجربه ی آرامش بخشی است که از فواید آن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

۱٫ کاهش وزن

این ورزش به سوزاندن مقدار قابل توجهی کالری منجر می شود. قطعا چند دقیقه ورزش کایاک سواری با خستگی فراوانی همراه خواهد بود.

۲٫ افزایش استقامت بدنی

البته این را در طولانی مدت مشاهده خواهید کرد. قلب و شش های شما تقویت می شوند که در مجموع افزایش استقامت بدنی را نشان می دهد.

۳٫ به کاهش استرس کمک می کند

مشاهده ی حرکت کایاک روی آب، مشاهده ی آسمان آبی و تغییرات رنگ آب واقعا آرامش بخش است. کایاک احساسات خوب را درونتان خلق می کند.

۴٫ سلامت روان

طبق انتشارات هاروارد، ورزش های هوازی به ارتقای خلق و خو و سلامت روان کمک می کنند. شاید این مورد از مهم ترین فواید کایاک سواری باشد.

فواید کایاک سواری

۵٫ منبع خوب ویتامین D

وقتی در فضای باز اوقات خود را می گذرانید، در معرض نور خورشید خواهید بود که به سنتر ویتامین D در بدن کمک می کند.

۶٫ تقویت عضلات پا

کایاک سواری تمرینی ایزومتریک است و به افزایش قوای پاها کمک می کند.

۷٫ منافع برای قلب و قفسه سینه

بدون شک قفسه سینه هم در ورزش کایاک سواری مورد استفاده و فعالیت قرار می گیرد.

۸٫ منافع برای شانه ها

اساسا امکان ندارد که پشت انسان در ورزشی درگیر فعالیت شود و شانه ها در این میان بی کار بمانند! شانه ها در این ورزش به شدت مورد استفاده قرار می گیرند و عضلات آن ها نیرومند می شود.

۹٫ منافع برای عضلات شکمی

عضلات راست و مایل در این ناحیه به دلیل چرخش اندکی که در کمر در کایاک سواری وجود دارد، تقویت می شوند.

در مجموع کایاک سواری ورزشی است که به سلامت شما در ابعاد مختلف فیزیکی و روانی منجر خواهد شد. اگر تمایل دارید یک ورزش آبی را به صورت حرفه ای دنبال کنید، کایاک سواری گزینه ی مناسبی است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *