فواید و مزایای شنا

ورزش شنا یکی از محبوب‌ترین ورزش‌ها در بین اقشار است. فردی که شنا می‌کند نه‌تنها از این طریق احساس راحتی و نشاط می‌کند، بلکه در اثر شنا کردن قابلیت‌های جسمانی خود را از استقامت دستگاه گردش خون و تنفس، قدرت، سرعت و انعطاف‌پذیری مفاصل شانه و مچ پا افزایش می‌دهد. شنا ورزشی است که از سن نوزادی تا سن کهن‌سالی می‌توان آن را انجام داد و به‌طورکلی ورزشی است که هیجان و اضطراب را کاهش می‌دهد، عضلات را قوی و محکم کرده و بدن را نرم و انعطاف‌پذیر می‌کند و باعث می‌شود که فرد انرژی بیشتری برای انجام کارهای روزانه خود کسب کند.

افراد بسیاری شنا را یکی از ورزش‌هایی تلقی می‌کنند که استرس و فشارهای عصبی را پایین می‌آورد به همین دلیل با شنا کردن نه‌تنها فواید جسمی عایدتان می‌شود بلکه فواید روحی نیز می‌برید. مزیت دیگری که شنا نسبت به سایر ورزش‌ها دارد این است که شدت کمی دارد بنابراین برای آن‌ها که مشکلات مفصلی دارند یا دچار پوکی مفید است.

شنا، یکی از ورزش‌هایی است که امروزه بسیاری را در جهان به خود جذب کرده است.

نا کردن برای قلب بسیار مفید است، اگر شدت حرکات در شنا بالا باشد، می‌توانید آن را با دویدن هم‌تراز بدانید؛ اما به دلیل این‌که در این ورزش، هم قسمت‌های بالایی و هم قسمت‌های پایینی بدن در آب حرکت می‌کند، می‌توان گفت که ماهیچه‌ها بیش‌تر از زمان دویدن کار می‌کند و کالری بیش‌تری سوزانده می‌شود. به‌علاوه، شنا قدرت بدنی را بالا خواهد برد شنا از معدود ورزش‌های هوازی است که تأکید آن بر قسمت‌های فوقانی بدن است و انعطاف‌پذیری کمتری برای آسیب به مفاصل، عضلات و تاندون‌ها وجود دارد.

مدت زیادی است که از آب‌درمانی برای کمک به تعدیل اختلالات روماتولوژی، نورولوژی و اسکلتی استفاده می‌شود. ورزش شنا نیاز به قدرت در محدوده وسیعی از حرکات مفصلی به‌ویژه در شانه دارد. این ورزش ترکیبی از انعطاف‌پذیری، کشش و تکنیک است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *