فواید ورزش های آبی

ورزش های آبی نه تنها برای فوران آدرنالین و حمام آفتاب و برنزه شدن، بلکه برای مزایای سلامتی فراوانی که دارند، محبوب می باشند. در این مقاله فواید ورزش های آبی را مرور خواهیم کرد.

در بسیاری از موارد، ورزش های آبی در فضای باز انجام می شوند که باعث استنشاق هوای پاک و یکی شدن با طبیعت می شود. این کار سبب ارتقاء روحیه ی شما می شود، سرزندگی را برایتان به ارمغان می آورد، خلق و خوی شما را بهبود می بخشد و انرژی تان را در سطح بالایی نگاه می دارد. در ضمن اگر شما فردی هستید که زیادی نگران سلامتی خود می باشید و به طرق مختلف روانی درگیر موضوع سلامت فیزیکی هستید، یعنی طرحواره ی ناسازگار آسیب پذیری در شما شکل گرفته است و یا خیلی ساده دچار اضطراب سلامتی هستید، از مزایای ورزش های آبی که در زیر لیست شده است، بهره ببرید:

۱٫ کاهش خطر ابتلا به بیماری های مزمن

ورزش های آبی از این جهت منحصر به فرد هستند که سبب فعالیت کلیه ی بخش های بدن شما می شوند. در نتیجه شما کالری سوزی بیش تری به صورت طبیعی خواهید داشت. متابولیسم شما افزایش خواهد یافت که به معنای افزایش اشتهای شما برای مصرف مایعات خواهد بود. به این ترتیب مقدار غذای مصرفی تان کاهش پیدا می کند و سیستم ایمنی تان به گونه ای تقویت میشود که در برابر بیماری های مزمن حفاظت شوید. این مهم ترین مورد در زمینه ی فواید ورزش های آبی است.

۲٫ کاهش ریسک دیابت و بیماری های قلبی

افرادی که بیماری دیابت یا مشکلات قلبی پیدا می کنند، نیازمند تغییرات فراوانی در سبک زندگی خود خواهد بود که این مسئله سبب گرفتاری آنها در زندگی روزمره خواهد شد. ورزش های آبی و حتی خیلی ساده تر، فقط شناور شدن بر سطح آب و انجام یک سری فعالیت های ساده و ابتدائی به کاهش سطح استرس شما کمک می کند، به افزایش آرمیدگی تان منجر می شود و در نهایت سبب سلامت کلی بدن و مقابله با بیماری های قلبی و دیابت می شود.

فواید ورزش های آبی

۳٫ افزایش تراکم استخوان

شاید استفاده از تردمیل بهترین گزینه برای افراد پیر و مسن و خانم های یائسه نباشد. ورزش های آبی از جمله راه حل های بهتری هستند که در نهایت منجر به افزایش تراکم استخوان در این دسته از عزیزان خواهند شد.

۴٫ افزایش سلامت روان

بدون شک ورزش های آبی همانند سایر ورزش ها و فعالیت ها، به شدت در کاهش اظطراب، استرس و ترس های انسان در دنیای مدرن موثر خواهند بود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *