شیوه‌های نوین آب درمانی

با پیشرفت ساعتی و حتی ثانیه‌ای جهان و در پی آن علوم مختلف، شیوه‌ها آب درمانی از قاعده پیشرفت و توسعه مصون نبوده و دستخوش تغییرات شگرفی شده است. بدین دلیل به لطف تحقیق محققان شیوه‌ها و روش‌های گوناگونی برای آب درمانی ارائه شده که عمده آن‌ها از کشورهای مختلفی نشأت می‌گیرد. آی چی ای چی توسط یک پزشک و قیزیوتراپیسن ژاپنی به نام جون کنو ابداع شد.

در این شیوه، فرد تا حدود شانه‌ها و تا زیر گردن در آبی با دمای تقریبی ۳۵ درجه سانتی‌گراد فرو می‌رود. سپس با انجام حرکات آهسته، تنفس عمیق و حرکات متوسط ساق و کف پا به مدت بیست دقیقه، سعی در ایجاد آرامش، شل شدگی و رفع عضلات منقبض شده می‌شود.

بدراگاز

این تکنیک در حدود سال‌های ۱۹۵۷ میلادی، توسط یک درمان‌گری سوئدی در آلمان ابداع و ترویج یافت. در این شیوه افراد با بکارگیری روش‌ها و متدهای گوناگونی سعی در بازآموزی عضلات به افزایش تحمل عضلانی، ایجاد الگوهای خاص مقاومتی، طویل شدن، آزادی سازی عضلات و افزایش دامنه حرکتی و بازآموزی تن عضلات در افراد معلول استفاده می‌شود.

هالی ویک

مفهوم هالی ویک به نگرش برای آموزش افراد با مشکلات جسمانی و ذهنی باز می‌گردد. هدف از انجام این ورزش استقلال حرکتی و افزایش مهارت‌های لازم برای شنا کردن در آب است. برای این شیوه، برنامه‌ای استوار بر ۱۰ نقطه معین شده که شامل اجزای اساسی یادگیری حرکتی باشد و بر مفاهیم سازگاری‌های ذهنی، کنترل تعدل و حرکات است.

پیلاتز آبی

شامل تمامی تمریناتی است که توسط پیلاتز برای انجام در اب، مشخصاً استخر، طراحی شده است. این برنامه آمادگی بدن برای افزایش قدرت و انعطاف‌پذیری و دامنه حرکتی و همچنین تشویق حفظ راستای اسکلتی عضلانی بدن به کار می‌رود. هدف از انجام این ورزش، کنترلریا جاذبه، کنترل تنفس، حفظ راستای ستون مهره و تقویت عضلات شکم است.  

ماساژ

درمانگرهای ماساژ از خواص ماساژ در آب استفاده می‌کنند و تکنیک‌های ماساژ‌های دستی را در آبی با دمای بیش‌تر از محیط بدن مورد استفاده قرار می‌دهند. این روش به دلیل تنوع و ایجاد خلاقیت خاص مورد استفاده قرار می‌گیرد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *