شنا و فواید آن

در این مقاله درباره ی شنا و فواید آن صحبت می کنیم. بدون در نظر گرفتن سطح آمادگی جسمانی که شما دارید، می توانید از فواید عمومی ورزش خوب و مفرح شنا، بهره ببرید. شنا می تواند ماهیچه های شما را در سراسر بدن تان متحول کند. می تواند قلب تان را نیرومند سازد و چنان نیروی جوانی و سرزندگی برای تان به ارمغان آورد که گویی زمان به عقب برگشته است. در ادامه با منافع و فواید ورزش شنا برای سلامتی و سبک زندگی سالم آشنا می شوید.

۱٫ درگیری کلیه ی اندام های بدن در شنا.

این ورزش از تمامی ماهیچه های بدن شما استفاده می کند و انقباض و انبساط همه ی عضلات را می طلبد. به همین دلیل همه ی عضلات شما در ورزش شنا، به مرور ورزیده تر و نیرومندتر خواهد شد. به علاوه، اینکه شما در آب ورزش کنید، تلاش و تقلای بدنی بیش تری نیاز دارد. در کل گفته می شود اگر ۳۰ دقیقه در آب شنا کنید، معادل ۴۵ دقیقه ورزش روی زمین است.

۲٫ شنا برای سلامت عمومی بدن فوق العاده است.

اگر در هفته سه بار و هر بار به مدت سی دقیقه این ورزش را دنبال نمایید و در کنار آن از رژیم غذایی متعادل و خوبی بهره مند باشید، به احتمال زیاد تا همیشه اندام متعادل و بدنی سالم خواهید داشت. اگر این فعالیت خوب را به همراه دوستان خود انجام دهید، جنبه ی تفریحی بیش تری برای تان خواهد داشت.

شنا و فواید آن

۳٫ شنا خاصیت ضد استرس دارد.

همان طور که حتما تجربه اش را دارید، همیشه دلیلی برای جیغ زدن در زندگی وجود دارد. مشکلات کاری، چالش هایی که در روابط خود با آن ها مواجه می شوید، مسئولیت های مرتبط با فرزندان و حتی دغدغه های اگزیستانسیالیستی و وجود گرایانه! همه ی این عوامل باعث می شوند گاهی احساس تنهایی کنید، یا دچار اضطراب و استرس شوید. اینجا است که ورزش شنا، به کمک شما می آید. این ورزش در پایین آوردن سطوح استرسی شما می تواند بسیار موفق عمل کند.

۴٫ کالری های اضافی که در بدن انباشته شده است را می سوزاند.

از موثرترین راهکارهای از بین بردن چربی ها و لیپیدهای بدن، شنا کردن است. یک شنای آرام و بدون تلاش بیش از حد، می تواند تا ۲۰۰ کالری در تنها نیم ساعت بسوزاند.

۵٫ احتمال ابتلا به بیماری های مختلف را کاهش می دهد.

به این دلیل که شنا یکی از بهترین اشکال ورزش هایی است که سیستم قلبی-عروقی را به حرکت وا می دارد، اگر شما فقط ۳۰ دقیقه در هفته شنا کنید، قلب خود را در برابر بیماری های مختلف ایمن ساخته اید. همچنین در برابر سکته و دیابت نوع ۲ هم مقاومت بیش تری خواهید داشت.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *