رژیم آب درمانی

کاهش وزن و از میان رفتن اضافه وزن، به عبارت دیگر تناسب اندام یکی از مسائلی است که امروزه مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته است. بدین دلیل شیوه‌ها و تکنیک‌های گوناگونی برای کاهش وزن ابداع شده و تاکنون مورد کاربرد و استفاده قرار گرفته است. یکی از این شیوه‌ها که روشی نوین بوده و به تازگی مورد استفاده و کاربرد قرار گرفته است، رژیم آب درمانی است.

رژیم آب درمانی، یکی از شیوه‌های رژیمی نوین است.

رژیم آب درمانی، یکی از روش‌های نوین جهت  تناسب اندام و کاهش وزن است که کاربرد کثیری یافته است. در رژیم آب درمانی فرد فقط به نوشیدن آب بسنده کرده و از خوردن خوردنی‌ها و نوشیدنی‌های دیگر تا میزان قابل توجهی خودداری می‌کند. نیاز به توضیح است که در رژیم آب درمانی هیچ گونه محدودیتی برای مصرف مواد غذایی وجود ندارد. بدین معنی که فردی که در رژیم سپری می‌کند، می‌تواند مواد غذایی و نوشیدنی مختلف را مصرف کرده و تناول کند.

اما تا حد کافی باید از مصرف آن‌ها تا میزان قابل توجهی خودداری کند. با کاهش مصرف مواد غذایی باید بر میزان مصرف آب (به خصوص آب سرد) تا میزان قابل توحهی افزود. نیاز به توضیح است که هر چقدر دمای آب پایین‌تر باشد (آب سردتر باشد)، میزان کالری سوزی بیش‌تر شده و افزایش می‌یابد. در نتیجه نوشیدن و مصرف آب سرد، باعث افزایش مصرف آب شده و به دنبال آن شخص تا احساس سیری کند، کم‌تر به دنبال خوردن غذا رفته و مصرف غذا تا میزان قابل توجهی کاهش می‌یابد.

رژیم آب درمانی، سلامت جسمانی، دفع سموم و کاهش وزن را به همراه دارد.

این عامل باعث می‌شود تا آب باعث خروج سموم شده و مواد زائد موجود در بدن از طریق ادرار و تعریق دفع شود. اما نیاز به توضیح است که در شیوه آب درمانی هیچ گاه نباید مصرف مواد غذایی به طور کامل متوقف و تنها به نوشیدن آب بسنده کرد. بلکه به طور کلی توصیه می‌شود مصرف ماده غذایی کاهش یافته و بیش‌تر از ۱۲ لیوان آب سرد نوشیده شود تا میزان بیش‌تری کالری در بدن فرد سوزانده شود.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *