رفع استرس به وسیله آب درمانی

استرس را می‌توان یکی از مهم‌ترین و تأثیرگذارترین عامل بر روی حس آرامش در انسان دانست که خود از عوامل زیر شاخه‌ای دیگر تأثیر می‌گیرد. براساس تعریف موسسه ملی امنیت و سلامت شغلی آمریکا بدین معنی است که عکس‌العمل‌های جسمانی و روحی زمانی ظاهر می‌شوند که الزامات شغلی با ظرفیت‌ها، نیازها و منابع کارمند یا کارگر همخوانی ندارد. استرس یا به عوامل بیرونی نظیر سن، سطح تحصیلات، درآمد، اشتغال حرفه‌ای، حالت جهان و محیطی که در آن زندگی و کار می‌کنیم و یا زندگی خانوادگی مربوط می‌شود و یا می‌تواند با عوامل درونی همانند دریافت‌های زیست‌شناختی و روانشناختی، هوش، توانایی کلامی، تیپ شخصیتی، سرمایه گزاری‌های روانشناختی، نگرش‌ها و احساسات منفی و انتظارات غیر واقع‌بینانه ارتباط داشته باشد.

یکی از شیوه‌های درمانی مبارزه با استرس، آب درمانی است.

معماری بناها به عنوان اصلی‌‎ترین عوامل بیونی تأثیرات زیادی بر استرس و یا فشار روحی افراد دارد. گاهی حتی نوع خفیف استرس در اثر عواملی همانند آلودگی هوا و عوامل صوتی مؤثر و نظایر آن در مدت طولای مدت اثرات را جبران‌ناپذیری بر ذهن افراد می‌گذارد. از این جمله می‌توان به مجموعه ابی افق هلان اشاره داشت که با برخورداری از امکانات و مزایای گوناگون می‌تواند قدمی استوار در جهت رفع استرس شما همراهان عزیز بردارد. یکی از نخستین و اصلی‌ترین مزایای این مجموعه آبی، برخورداری از آخرین تجهیزات، دستگاه‌ها و ابزارها می‌باشد.

این عامل باعث می‌شود تا افق هلان به یک مجموعه فوق بهداشتی تبدیل شده و بر خلاف برخی از مجموعه‌های آبی، عاری از هر گونه ویروس، باکتری و قارچ باشد. از دیگر مزایای این مجموعه وجود استخر، سونای خشک، سونای بخار وبخش‌های درمانی همانند سونای نمک و طب ماهی می‌باشد که مجموعه آن‌ها باعث می‌شود تا علاوه بر رفع خستگی، استرس فرد مهار شده و حس طراوت واقعی را تجربه کند. از سوی دیگر وجود مجموعه پارک آبی این امکان را فراهم می‌آورد تا هر فرد علاوه بر انجام ورزش‌های آبی بتواند از تفریحات ابی لذت برده و حسی بی‌نظیر را تجربه کند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *