رایان لاکتی

رایان لاکتی قهرمان پرآوازه ی بازی های المپیک و مسابقات قهرمانی جهان در رشته ی ورزشی شنا از کشور آمریکا است. رایان لاکتی در جدول پرافتخارترین شناگران تاریخ در مسابقات قهرمانی جهان، پس از مایکل فلپس و ناتالیا ایسچنکو در رتبه ی سوم قرار دارد. شما می توانید مقالات آشنایی با فلپس و ایسچنکو را در همین سایت پیدا کنید.

رایان لاکتی، تا کنون موفق به کسب بیست و هفت مدال در مسابقات قهرمانی جهان شنا شده است

که از این تعداد، هجده مدال طلا، پنج مدال نقره و چهار مدال برنز می باشند. البته تعداد کل مدال های کسب شده توسط رایان لاکتی از خانم ناتالیا ایسچنکوی روس بیش تر است و دلیل رتبه ی بهتر ناتالیا، تفاضل در تعداد قهرمانی ها و مدال های طلا در این دسته از رقابت ها است که ایسچنکو یک مرتبه بیش تر نشان طلا را به دست آورده است.

رایان لاکتی

رایان لاکتی در مسابقات المپیک تا کنون شش مدال طلا، سه مدال نقره و سه مدال برنز به دست آورده است. این ورزشکار برجسته در مسابقات قهرمانی پان پاسیفیک توانسته است هشت مدال طلا و چهار مدال نقره در کارنامه ی ورزشی خود به ثبت برساند. و در نهایت باید اشاره کنم در لیست افتخارات رایان، یک مدال طلا در بازی های پان آمریکایی هم به چشم می خورد.

رایان لاکتیدر روز سوم آگوست ۱۹۸۴

در راچستر، نیویورک به دنیا آمد و اکنون سی و چهار سال دارد. رایان ورزش شنا را در پنج سالگی آغاز کرد. پدر و مادر او هر دو مربی شنا بودند. به فاصله ی اندکی، خانواده ی او به فلوریدا نقل مکان کردند تا پدرش بتواند به مربی گری شنا ادامه دهد و رایان هم تمرینات خود را تحت نظارت پدر آغاز کرد. گرچه شنا ورزش خانوادگی آنها بود، اما رایان همیشه بسکتبال و اسکیت بردینگ را به آن ترجیح می داد.

رایان لاکتی تا رسیدن به سال های دبیرستان هیچ گاه ورزش شنا را جدی نمی انگاشت. تا اینکه در سال های دبیرستان توانست مدال نقره در بازی های المپیک جوانان به دست بیاورد که این خود سرآغازی برای سلسله موفقیت های بعدی و علاقه ی بیش تر لاکتی به ورزش شنا بود. سپس رایان به دانشگاه فلوریدا رفت که در آن جا افتخاراتی در NCAA به دست آورد.

رایان لاکتی در سال ۲۰۱۶ نامزدی اش با همسرش کایلا را اعلام کرد و بعدها با انتشار تصویری در اینستاگرام، از تولد اولین فرزندش که پسر بود خبر داد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *