راهکارهای آموزش شنا به کودکان

اگر تجربه ی آموزش شنا به کودکان را داشته باشید، احتمالا با من موافق خواهید بود که این کار تا حدودی چالش برانگیز است. با این حال نکاتی هستند که می توانند به شما کمک کنند. در این جستار راهکارهایی برای بهبود آموزش شنا به کودکان ارائه می کنیم. بنابراین، مخاطب اصلی این جستار مربیان شنای کودکان و سپس والدین آنها هستند.

۱٫ یک برنامه ی زمان بندی شده طراحی کنید.

وقتی هر روز تغییرات جدیدی در برنامه ها اعمال کنید، به سادگی می توانید اشتباه کنید. همچنین می توان گفت امنیت کودک  تحت این شرایط به خطر می افتد چرا که کودکان بیش از هر گروه سنی دیگر نیازمند روتین ها هستند و از این طریق آرامش می گیرند. برخی از مردم برنامه هاشان را از هفته ها قبل تنطیم می کنند، و برخی دیگر برنامه ریزی را به روز قبل موکول می کنند که می تواند گیج کننده باشد. شما به محضی که زمان و روز خاصی را برای داشتن کلاس ها تعیین کردید، آن را وارد گوشی یا تقویم تان کنید. بسیار آرامش دهنده است که صبح برخیزید و نگاهی به تقویم تان بیندازید و بدانید که دقیقا چه کارهایی باید انجام دهید.

۲٫ زمان کلاس ها را کوتاه در نظر بگیرید.

بنده شخصا کلاس های شنا به مدت بیش از نیم ساعت را توصیه نمی کنم و جالب و جذاب نمی دانم چرا که برای کودکان خسته کننده خواهد بود. برخی از کودکان به قدری سخت هستند که آنها را حتی نمی توان برای نیم ساعت سرگرم کرد. این نکته هم مهم است که یادگیری کودکی که حواسش جای دیگری است به شدت افت می کند و سهولت و سرعت قبل را ندارد.

راهکارهایی برای آموزش شنا به کودکان

۳٫ تمرین ها را به طور چرخشی انجام بدهید.

یک تمرین اگر به تنهایی و به مدت زیاد تکرار شود، کسل کننده خواهد بود. تمرین ها را متنوع کرده و مدت کمی برای هر یک قائل شوید تا اینکه زمان به پایان برسد.

۴٫ شخصی سازی برنامه ها.

سعی کنید هر جلسه از علایق آموزشی کودک بپرسید و طبق آن پیش بروید. این کار نوعی احترام گذاشتن به کودک و حتی به خودتان است! هر کودک با دیگری متفاوت است و با در نظر گرفتن این تفاوت ها شما می توانید موفق تر عمل کنید.

۵٫ آموزش را با بازی همراه کنید.

بازی هایی را با قوانین ساده به انتخاب خود طراحی کرده و به کار گیرید تا زمان آموزش شنا بیش تر سرگرم کننده باشد و بازده آموزشی بالاتر برود.

۶٫ کلمات مهم اند.

راه های متفاوت تر و بهتری برای بیان آنچه در نظر دارید، پیدا کنید. یکنواخت و سخت گیر نباشید و همیشه شوخ طبعی تان را حفظ کنید!

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *