دیو سالو

دیو سالو

دیوید (دیو) سالو یک مربی برجسته ی شنا در دانشگاه کالیفرنیای جنوبی است. دیو سالو بیش از ده سال پیش و به عنوان یکی از موفق ترین مربیان شنای باشگاهی و ملی در کشور آمریکا، به این دانشگاه آمد. او در حال حاضر سرمربی تیم شنای زنان و مردان دانشگاه کالیفرنیای جنوبی است و همچنین سرمربی گری تیم باشگاهی این دانشگاه را هم بر عهده دارد.

نام این تیم باشگاهی،

باشگاه شنای تروجن می باشد. پیش از آن که در سال ۲۰۰۷، دیو سالو به این سمت ها منصوب گردد، او سرمربی ایروین ناووکاتیکز بود که از سال ۱۹۹۰ این سمت را داشت. او اکنون برای تیم ایروین در زمینه ی مدیریت عمومی همکاری می کند. دیو سالو نه تنها در زمینه ی مربی گری های باشگاهی به افتخارات فراوان دست یافته است، بلکه توانسته است ورزشکاران زیادی را به صورت انفرادی پرورش دهد که به مدال های زیادی دست پیدا کرده اند.

از میان این ورزشکاران

می توان به آماندا برد، آرون پیرسول، جیسون لزاک، گابریل رز و استاسیانا استیتز اشاره کرد که نماینده ی ایالات متحده آمریکا در المپیک ۲۰۰۰ بودند و توانستند برای کشورشان پنج مدال به دست بیاورند. در سال ۲۰۰۳، دیو سالو رئیس آکوئاتیکس و سرمربی دانشگاه سوکا بود.

دیو سالو

دیو سالو

در سال ۲۰۰۴، سالو به مربی گری و تعلیم جسیکا هاردی، ربه کا سونی، ریکی برنز، اریک شانتو و هیلی اندرسون برای تیم المپیک ایالات متحده پرداخت. در همین زمان کاتینکا هوسزو را برای تیم مجارستان و اثامه ملولی را برای تیم تونس پرورش داد.

دیو سالو مدرک دکترای خود را از دانشگاه کالیفرنیای جنوبی

و مدرک لیسانس و فوق لیسانس خود را از دانشگاه لانگ بیچ استیت دریافت کرده است. دیو سالو در سال ۲۰۱۳ نامزد دریافت جایزه گولدن گاگلز برای مربی سال شد که ششمین نامزدی او در این زمینه محسوب می شد.

دیو سالو در سخنان خود گفته است: آمدن به دانشگاه کالیفرنیای جنوبی در ادامه ی راه مربیان پرافتخاری مانند پیتر دالند و مارک اسکوبرت رویای یک مربی است. این که این اتفاق واقعا برای من افتاد، به طور کافی نمی تواند توصیف شود. من در زمینه ی مربی گری رویایی داشتم. مربی گری تعدادی از بهترین شناگران در دنیا و همچنین یکی از برترین باشگاه های کشور. این موقعیت که به دانشگاه کالیفرنیای جنوبی بیایم تا یکی از منظم ترین و بهترین موسسات را مربی گری کنم، برایم بسیار جذاب است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *