حمام بخار

امروزه استفاده از حمام‌های بخار که برخی نام پانیام را بر آن نیز می‌گذارند رواج بسیاری یافته است. حمام‌های بخار که مشابه سونا و در موارد بسیاری با سونا قابل خلط است، تأثیر بسیار مثبتی بر سیستم قلب و عروق افراد داشته و باعث تسریع جریان خون در اثر گشادی مویرگ‌ها و در پی آن تسهیل اکسیژن رسانی به بدن می‌شود.

حمام بخار مجموعه آبی افق هلان یکی از برترین‌های تهران به شمار می‌آید.

اما مزایای حضور دوره‌ای در حمام‌های بخار محدود به موارد مذکور نبوده و فراتر می‌باشد. یکی دیگر از مزایای حمام‌های بخار استراحت ماهیچه‌ها و عضلات می‌باشد، عموماً پس از انجام ورزش‌های طولانی مدت و یا حتی پس از فعالیت‌های روزانه، بدن انسان دچار گرفتگی‌های موضعی می‌شود.

استفاده از حمام‌های بخار باعث انبساط ماهیچه‌ها و عضلات شده و این عامل باعث استراحت عضلات، تسکین دردها و همچنین تقویت ماهیچه‌ها می‌شود. از دیگر مزایای حمام‌های بخار روان کردن مفاصل و انعطاف توان جسمانی افراد است. نیاز به توضیح است، در صورتی که هر فردی پیش و پس از حمام بخار از حرکات ورزشی استفاده کند، می‌تواند انعطاف بدنی خود را تا میزان قابل توجهی افزایش دهد.

حمام بخار مزایای بسیاری در پی دارد که از نظر پزشکی نیز مفید است.

حمام بخار و یا سونای بخار، تأثیر مثبتی بر باز کردن سینوس‌ها دارد. باز کردن سینوس‌ها باعث می‌شود تا افراد بتوانند راحت‌تر و عمیق‌تر فرآیند استنشاق را انجام دهند و در عین حال عفونت‌های سینوسی بر طرف و مشکلات تنفسی با استفاده مکرر و پی در پی به طور کامل رفع شود.

همچنین نیاز به توضیح است که حمام بخار تأثیر مثبتی بر کاهش وزن دارد. استفاده از حمام بخار و همچنین سونای بخار باعث افزایش ضربان قلب و همچنین نبض می‌شود. در نتیجه به میزان قابل توجهی از کالری فرد سوزانده می‌شود. البته نیاز به توضیح است که نباید فراموش کرد پس از سونا نباید نوشیدنی‌ها و یا مواد پر کالری و یا قندی (همانند نوشابه) انجام شود. زیرا که این کار نه تنها باعث کاهش وزن نمی‌شود، بلکه باعث افزایش وزن به میزان قابل توجهی می‌شود. لذا توصیه می‌شود تمامی افراد به صورت دوره‌ای و یا جلسه‌ای از حمام‌های بخار استفاده کنند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *