تکنیک های آموزش شنا برای سنین پایین

در این مقاله قصد داریم تعدادی از تکنیک های آموزش شنا برای سنین پایین را معرفی کنیم. در ابتدا می گویم که بازی ها و فعالیت های آبی فقط به این معنی نیستند که فرزند شما در آب شلپ شلوپ به راه بیاندازد، بلکه این بازی ها قرار است او را در نهایت عاشق ورزش شنا کنند.

تصور کنید

که روزی فرزند چهار ساله ی شما در عرض استخر پدال بزند و به شما برسد، در این لحظه هم شما و هم خود او لبخندهای نیش تا بناگوشی بر چهره خواهید داشت! قطعا این تجربه ی دل انگیزی است که بسیاری از والدین از آن لذت خواهند برد. در همه ی این سال ها که یک مربی شنا بوده ام، دیده ام که هیجان اولین شنای فرزند برای خانواده ها مانند هیجان گام های اولی است که او برداشته است.

با این که بدون شک کلاس های شنا مفید و لازم هستند

اما یک سری تکنیک های آموزش شنا وجود دارند که شما می توانید به کار گیرید تا مهارت های پایه ای و ابتدائی شنا، امنیت آب و عشق به هر چیز آبی را به فرزندتان آموزش دهید. تمرین ها و بازی هایی که در زیر عنوان می کنیم، می توانند برای آموزش گام به گام شنا به کودکان ۱۸ ماه به بالا به کار گرفته شوند.

تکنیک های آموزش شنا برای سنین پایین

۱٫ حرف زدن با ماهی ها

در تمرین شما وانمود می کنید که با ماهی ها صحبت می کنید و برای این کار حباب هایی را در آب تولید می کنید و کودک هم همین کار را انجام می دهد. سپس کودک گوش ها را درون آب فرو می برد تا به صدای ماهی ها (که شما به صورت مصنوعی تولید می کنید!) گوش دهد!!

۲٫ گرفتن ماهی ها

در انتهای کم عمق استخر در کنار کوچولوی خود بنشینید یا اینکه رو به روی هم بایستید (البته اگر عمق استخر به گونه ای باشد که آب تا کمر یا سینه ی فرزندتان برسد، نه بیش تر) و اکنون از او بخواهید که با پنجه زدن به جلو، سعی کند ماهی های فرضی را بگیرد.

۳٫ چراغ قرمز، چراغ سبز

مانند تمرین قبل، در قسمت کم عمق استخر کنار فرزندتان بنشینید و از او بخواهید به شما تکیه دهد. اگر او کمی بزرگتر است، می تواند با دست به دیواره ی استخر تکیه دهد. وقتی شما می گویید چراغ سبز، باید خیلی خشن با پا، به پشت ضربه بزند! وقتی می گویید چراغ قرمز، باید تمرین را قطع کند. و البته یک چراغ زرد هم داریم که به معنای ضربه ی آهسته است.

با اجرای این آموزش ها در سنین خیلی پایین، یادگیری کودکان در سال های بعد بسیار متفاوت تر و سریع تر از بقیه خواهد بود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *