تأثیرات آب درمانی

یکی از محققان عرصه علوم ورززشی و آب درمانی در کتاب خود چنین اذعان داشته که تمام آفریده‌ها و موجودات زمین برای ادامه خلقت خود نیازمند آب هستند. این امر از مطالعه خون آن‌ها قابل دریافت است.زیرا که خون تمامی موجودات به طور تقریبی ۷۰% از آب و مابقی آن از املاح گوناگون تشکیل شده است. همچنین آب مایه اصل حیات انسان و تمامی موجود است. زیرا که علاوه بر رفع تشنگی، تقریبا تمامی مواد دارویی همانند قرص‌ها، سرم‌ها، آمپول‌ها، اسانس گیاهان و رنگ درمانی به وسیله آب و یا با کمک آن ساخته می‌شود. 

زمانی که تمرینات آبی انجام می‌شود، جریان سطحی خون افزایش یافته و در نتیجه باعث نرمی عضلات شده و دردهای عضلانی به طور قابل ملاحظه‌ای تسکین می‌یابد. زمانی که هر فردی در آب قرار می‌گیرد، از میزان وارده بر روی مفاصل کاسته می‌شود. در این حالت حرکات تقویتی و تمریناتی که داخل آب انجام خواهد شد، باعث تقویت ماهیچه‌ها شده و این عامل باعث می‌شود تا فشار بر روی فضای دیسک و مفاصل کاهش یابد. این حالن برای مبتلایان به آرتروز زانو که غضروف آنان تخریب شده، مفید بوده و به مرور باعث تقویت ماهیچه اطراف و سفت شدن عضلات چهار سر ران و عضلات دو طرف زانو می‌شود.

آب درمانی، تأثیرات بسیاری بر اندام فیزیکی افراد دارد.

شنا همچنین تراکم استخوان را افزایش داده و در نتیجه کسانی که به ورزش‌های آبی روی می‌آورند. نه تنها عضلات شکمی، بلکه از افتادگی شکم و در نتیجه کمر درد ممانعت می‌کند. اما نیاز به توضیح است که شنا نقش مشخص و ویژه‌ای در استحکام بخشی استخوان‌ها ندارد. در نتیجه بسیاری از پزشکان بر این عقیده هستند که افراد مبتلا به پوکی اسخوان بهتر است از شنا کردن طولانی مدت پرهیز کنند.

شنا باعث بهبودی سیستم تنفسی، رطوبت و پاک شدن و بهبود شرایط تنفسی مبتلایان به آسم می‌شود. از دیگر مزایایی آب درمانی و ورزش‌های آبی، افزایش سوخت و ساز بدن است که در نتیجه آن افراد چاق، به سرعت کاهش وزن یافته و به وزن ایده‌آل خود دست می‌یابند. در نتیجه بسیاری از بیماری‌ها که در نتیجه افزایش وزن پدید می‌آید، حذف می‌شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *