باب بومن، مربی شنا

باب بومن مربی شنای آمریکایی از ایالت آریزونا است. او مربی مایکل فلپس شناگر اسطوره ای تاریخ المپیک بوده است. باب بومن یکی از مشهورترین و موفق ترین مربیان شنا در ایالات متحده است. بزرگ ترین موفقیت بومن در خلال تمام این سال ها، مربی گری برای مایکل فلپس افسانه ای بوده است. مایکل فلپس پرافتخارترین ورزشکار المپیکی تاریخ است.

فلپس موفقیت خود را مدیون بزرگ مردی چون باب بومن است

که نه تنها در زمینه ی ورزشی یکتاست، بلکه ورزشکاران خود را از نظر انگیزشی به بهترین نحو حمایت می کند. بومن مربی گری را در سال ۱۹۹۶ و در باشگاه آبی بالتیمور شمالی آغاز کرد. در مدت زمان نه سالی که باب در آن باشگاه مشغول به فعالیت بود، مربی گری مایکل را بر عهده گرفت. با اینکه فلپس در آن زمان تنها یازده سال داشت، باب بومن به اندازه ای ذکاوت داشت که به استعداد او پی ببرد. تحت مربی گری بومن، فلپس توانست بزرگترین شناگر تاریخ شود. بومن کاملا به شیوه ای استراتژیک مایکل را پرورش داد و همین موضوع باعث شد که او به چنین موفقیتی دست پیدا کند.

باب بومن، مربی شنا

باب بومن دستی به قلم دارد

و آخرین کتابی که نوشته است، قوانین طلایی: ده گام برای موفقیت جهانی در کار و زندگی نام دارد. این کتاب راجع به موفقیت کلی در زندگی و راه هایی است که برای رسیدن به آن باید انجام دهید. با پیروی از قوانین طلایی، از مربی گری حرفه ای بومن بهره مند می شوید تا به اهداف تان برسید. اگرچه باب بومن را بیش تر برای نقشی که در زندگی فلپس داشت تحسین می کنند، اما او شاگردان فراوانی داشته است که همگی در رده های جهانی به کسب مدال و افتخارآفرینی رسیده اند. از این ورزشکاران می توان به پیتر واندرکای، اریک وندت، کیتلن ساندنو، دیویس تارواتر، کریس تامپسون و کلیت کلر اشاره کرد.

باب بومن در المپیک های سال ها ۲۰۰۴، ۲۰۰۸ و ۲۰۱۲ به عنوان کمک مربی در تیم ملی شنای آمریکا حضور و همکاری داشته است. باب به خاطر تمام زحماتش تا کنون جوایز بسیاری به دست آورده است که از آن ها می توان به موارد رو به رو اشاره کرد: مربی گولدن گاگلز سه سال پیاپی ۲۰۰۶ تا ۲۰۰۸، انجمن مربیان شنا آمریکا در ۲۰۰۱ و ۲۰۰۳٫ در حال حاضر باب در ایالت آریزونا مشغول مربی گری است. باب بومن یک سخنران انگیزشی فوق العاده است و در زمینه های رهبری، تعیین اهداف، استحکام روانی و … به ایراد سخنرانی می پردازد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *