ایان تورپ

ایان تورپ

ایان تورپ شناگر پرافتخار استرالیایی است که در روز سیزدهم اکتبر ۱۹۸۲ در سیدنی به دنیا آمده است. مربیان شنای او از سال ۱۹۹۵ تا ۲۰۰۲ داگ فراست و از سال ۲۰۰۲ تا زمان بازنشستگی اش در ۲۰۰۶، خانم تریسی منزیس بوده اند.

ایان تورپ در کارنامه ی خود تا کنون توانسته است نه مدال در بازی های المپیک را به ثبت برساند. او در المپیک سال ۲۰۰۰ و در سیدنی سه مدال طلا و دو مدال نقره و در المپیک ۲۰۰۴ آتن دو مدال طلا، یک مدال نقره و یک مدال برنز به دست آورد.

در رقابت های قهرمانی جهان (LC

ایان توانست یازده مدال طلا، یک مدال نقره و یک مدال برنز را به دست بیاورد. این مدال ها همگی در سال های ۱۹۹۸، ۲۰۰۱ و ۲۰۰۳ به دست آمدند. تورپ در سال ۱۹۹۹ توانست در رقابت های قهرمانی جهان از نوع (SC) سه مدال را در کارنامه اش ثبت کند که دو مدال طلا و دیگری نقره بودند.

در رقابت های پان پاسیفیک، در سال ۱۹۹۷ دو مدال نقره، در سال ۱۹۹۹ و در سیدنی، چهار مدال طلا، در سال ۲۰۰۲ و در یوکوهاما، پنج مدال طلا و یک مدال نقره برای ایان تورپ به ثبت رسیدند. نتیجه ی زحمات شبانه روزی این روزشکار مستعد در رقابت های کامان ولث، ده مدال طلا و یک مدال نقره بوده است که همگی در سال های ۱۹۹۸ و ۲۰۰۲ به دست آمده اند.

ایان تورپ

ایان تورپ

جالب است بدانید

که ایان از همان ابتدا به کلر حساسیت داشت. اما در سن چهارده سالگی موضوع را پیگیری و حل کرد تا بتواند به افتخارات بین المللی دست پیدا کند. در آن دوران که ایان در حال تلاش برای حذف آلرژی اش به کلر بود، هنگام شنا سرش را از آب بیرون نگه می داشت. او آن قدر به این شیوه تمرین کرد تا اینکه آلرژی خود به خود ناپدید گردید.

ایان تورپ در میلپرا بزرگ شد

که ناحیه ی حومه ای از سیدنی محسوب می شود. هم مادرش مارگارت و هم پدرش کِن در زمینه ی ورزشی فعال بودند. آن ها ایان و خواهر بزرگ ترش کرستینا را تشویق می کردند که علاقه شان به شنا را دنبال کنند و جدی بگیرند. او همواره با مایکل فلپس شناگر افسانه ای، رقابت تنگاتنگی داشته است.

ایان تورپ

در سال ۲۰۱۱ اعلام کرد که قصد دارد خودش را برای بازی های المپیک ۲۰۱۲ در لندن آماده کند و بتواند مجددا با مایکل فلپس به رقابت بپردازد. اما خیلی زود تلاش او با شکست مواجه شد و نتوانست به آنچه در سر داشت، برسد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *