اسکی روی آب

امروزه شنا و به طور کلی مجموعه فعالیت‌هایی که در آب انجام می‌شود به یکی از جذاب‌ترین و با نشاط‌ترین ورزش‌ها تبدیل شده است. بدین دلیل روزانه ورزش‌های آبی توسعه یافته و بر تعداد طرفداران آن افزوده می‌شود. بدین دلیل مشاهده می‌شود بر تعداد زیر مجموعه ورزش‌های آبی اضافه شده است. اما برخی از این ورزش‌ها جذاب‌تر بوده و طرفداران بیش‌تری دارد. در مقابل برخی از ورزش‌های آبی فاقد طرفدار بوده و یا طرفداران بسیار کمی دارد. اسکی روی آب، یکی از مهیج‌ترین ورزش‌هایی است که طرفداران بسیاری دارد. این ورزش عموما با استفاده از یک موتور آبی انجام می‌شود تا فرد سرعتی حداقل ۳۰ کیلومتر در ساعت را بر روی آب را تجربه کند.

اسکی روی آب، یکی از تفریحات و ورزش‌های مهیج آبی است.

براساس قوانین این ورزش، مسابقه و یا تمرین آن در طول ۲۰۰ متر و عرض ۲۰ متر انجام می‌می‌شود. بنابر مکتوبات موجود اسکی روی نخستین بار توسط فردی به نام رالف ساموئلسون ابداع شده است. وی یک جفت تخته را به عنوان اسکی و یک طناب ورزشی را برای یدک کشی مورد استفاده قرار داده است.

این وسایل تا مدت‌ها توسط شخص ساموئلسون و دیگر ورزشکاران تحت آزمایش قرار می‌گرفت تا در نهایت چوب مخصوص این ورزش ساخته و مورد استفاده قرار گرفت. به طور کلی آب رشته ورزشی است که در آمریکا ابداع شده و در کشورهای گوناگون توسعه یافته و دستخوش تغییرات بسیاری شده است. در حال حاضر اسکی روی آب در ایران جایگاه و توسعه‌ای همانند اروپا نیافته است.

اسکی روی آب انواع و اقسام گوناگونی دارد.

اما با این حال این ورزش در حال رشد بوده و در دو سطح تفریحی و حرفه‌ای رو به گسترش می‌باشد. نیاز به توضیح است که اسکی بر روی آب انواع و اقسام گوناگونی دارد و به شیوه‌های مختلفی انجام می‌شود. اسکی در آب‌های خروشان، اسکی با تخته، اسکی با پای برهنه، اسکی نمایشی و اسکی پرشی از جمله ورزش‌های اسکی بر روی آب است که به کرات انجام می‌شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *