استخر شیطان، هیجان‌انگیزترین تجربه

استخر شیطان بی‌شک یکی از نقاط جذاب گردشگران در منطقه زامیزی است. در جنوب رودخانه زامبزی، آبشاری با نام موسی اوآ تونیا وجود دارد که مرز مشترک دو کشور زمبیا و زمیباوه به شمار می‌آید. این آبشار با ارتفاع ۱۰۸ متر و عرض ۱۷۰۰ متر، به یکی از عریض‌تری آبشارهای جهان تبدیل شده است. این آبشار پس از کشف توسط دیوید لیوینگستن، کاشف مشهور اسکاتلندی به افتخار ملکه ویکتوریا، به آبشار ویکتوریا شهرت یافت. در کنار آبشار ویکتوریا، استخری وجود دارد که امروزه یکی از جاذبه‌های جهانگردی تبدیل شده و به یکی از هیجان‌انگیز‌ترین و حتی ترسناک‌ترین استخرهای جهان به شمار می‌آید.

استخر شیطان که در میان صخره‌های آبشار ویکتوریا قرار گرفته، در لبه پرتگاه قرار گرفته و به طور طبیعی دارای محدوده‌ای صخره‌ای است که هم باعث جمع شدن آب در آن ناحیه شده و هم مانع از خروج و یا سقوط شناگران می‌شود. کسانی که جرأت شنا در این استخر را داشته باشند، احساس لذت از منظره‌ای بکر و چشم‌اندازی هیجان انگیز را تجربه می‌کنند.

 

اما هیجان و خطرات استخر شیطان محدود به پرتگاه و ارتفاع آن نمی‌باشد. از آن‌جایی که این استخر به طور طبیعی ساخته شده، کف آن مملو از سنگ‌های است که به سبب برخورداری از پوشش جلبک و خز، لیز بوده و احتمال افتادگی و بهم خوردن تعادل وجود دارد. به همین خاطر افرادی که ریسک شنا در این استخر را می‌پذیرند باید محتاط باشند تا بر روی تخته سنگ‌های بزرگ و گاه تیزی که در کف این استخر طبیعی وجود دارد، نیوفتند.

استخر شیطان یکی از هیجان‌انگیز و در عین حال ترسناک‌ترین استخرهای جهان است.

از دیگر ویژگی‌های ترسناک این استخر آن است که آبشار ویکتوریا، زیستگاه کروکودیل‌های بزرگی است. بدین دلیل نیاز است تا توریست‌ها، قبل از شنا در استخر شنا، احتیاط کرده و از عدم وجود کروکودیل در استخر اطمینان حاصل نماید. اگر چه عمومآً به دلیل کم عمق بودن استخر، این اتفاق پیش نمی‌آید.

یکی دیگر از نقاط جذاب و هیجان‌انگیز، تیره بودن آب استخر و مشخص نبودن انتهای استخر است که باعث ابهام و در نتیجه افزایش هیجان برای شناگران این استخر می‌شود. هیجان این ریسک در کنار این نکته که استخر شیطان محافظت شده نبوده و هیچ اقدامی در جهت ایمن‌سازی آن انجام نشده تشدید می‌شود.

وجود ریسک‌های متعدد و عدم امکان دید انتهای این استخر باعث ایجاد رعبی در دل شناگران می‌شود که باعث شده این استخر را با نام شیطان معرفی کنند.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *