آب درمانی

آب درمانی، به مجموعه فعالیت هایی اطلاق می شود که در آب گرم و به منظور ارتقاء سلامتی فرد درمانجو انجام می شوند. ویژگی های منحصر به فرد آب گرم می تواند منجر به بهبود حرکت در مفاصل سفت یا متورم گردد، آرامش بخش باشد، عضلات ضعیف را تقویت کند و دردها التیام بخشد. آب ویژگی های خاصی دارد که هم برای اهداف درمانی و هم برای راهبردهای تناسب اندام بسیار کمک کننده است و مخصوصا برای افرادی معجزه گر می شود که نمی توانند به راحتی تمرین های بازتوانی و توان بخشی را بر روی زمین انجام دهند و البته بیش تر مواقع این موضوع ریشه در مسائل و مشکلات سیستم عصبی دارد.

ممکن است

که یک مراجعه کننده تحت چنین شرایطی، همچنان به فیزیوتراپی های روی زمین ادامه دهد و از آب درمانی هم به عنوان روندی که می تواند درمان را تسریع بخشد، نگاه کند. چنین افرادی می دانند که آب درمانی و بهره گیری از الگوهای حرکتی خاصی که دارد، می تواند دردهای عمومی و عضلانی را تسکین ببخشد و در ادامه می توانند تراپی های مخصوص را در خشکی انجام دهند که اثر بخشی بیش تری خواهد داشت.

آب درمانی

توانمندی شناگری برای بهره بردن از تکنیک های آب درمانی ضرورتی ندارد.

قرار نیست که سر شما حتما زیر آب باشد. شما حتی می توانید درون آب، آسوده روی یک صندلی بنشینید! با همه ی این تفاسیر، نباید دیدگاه مراجعان این گونه باشد که هر فرد و تحت شرایطی می تواند پس از تصمیم گیری شخصی، دوره ی آب درمانی را آغاز نماید. قطعا مانند هر کار دیگری، آب درمانی نیز در مرحله ی اول نیازمند آزمون ها و ارزیابی هایی است که پیش از شروع روند درمان، باید صورت بپذیرند.

مراجعان

می بایست در آزمون های بدنی که در خشکی انجام می شود، شرکت نمایند. طبیعتا این ارزیابی بر عهده ی کارشناسان و متخصصان فیزیوتراپی عصبی می باشد که تحت آموزش آب درمانگران قرار گرفته اند. این ارزیابی اولیه، اهداف شما را از روند آب درمانی مشخص خواهد کرد، توانمندی های فیزیکی و قابلیت و عملکرد عضلات شما را خواهد سنجید، طرح درمانی کلی را برنامه ریزی خواهد کرد و اقدامات لازم برای اهداف ایمنی و سلامتی در طی آب درمانی برای شما شرح خواهد داد. در این جلسه، مراجعان می بایست هرگونه سوال یا نکات مبهمی را که در ذهن دارند بپرسند و از همه لحاظ نسبت به این روند درمانی شفابخش، آگاهی های لازم را به دست بیاورند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *