آب درمانی در حکیمیه

آب درمانی که به زبان لاتین، هیدروتراپی گفته و به علمی به همین نام نیز مشهور است، شاخه جدید و نوینی از علمی است که همان‌طور که از نامش برمی‌‌آید از آب برای رفع و درمان امراض استفاده می‌شود. آب درمانی سابقه‌ای دیرینه داشته و ریشه در علم پزشکی اقوام بدوی و ملل‌های مختلف دارد. در قدیم از آب درمانی برای رفع امراضی هست همانند سنگ کلیه و همچنین گرمازدگی استفاده می‌شده است تا بتوان خون، رگ‌ها و مجاری ادراری را با آن شستشو داده و در اصطلاح آنان را از وجود آلودگی‌های گوناگون پاک کرده و فرآیند تصفیه سازی انجام می‌شود.

آب درمانی سبب تصفیه شریان‌های خونی، تشدید جریان خون، رفع خستگی و تقویت عضلات می‌شود.

آب درمانی امروزه علاوه بر هیدروتراپی با عنوان هیدروپاتی نیز شناخته می‌شود و در آب‌هایی با درجه‌های مختلف انجام می‌شود که هر یک از خواص و مزیت ویژه و معینی برخوردار است. اما در هر صورت به چهار گروه کلی آب خنک و کم‌تر از ۲۵ درجه (با هدف تحریک بدن و تشدید جریان خون، تنفس و …)، آب ولرم در حدود ۳۰ تا ۳۵ درجه، آب گرم با دمای بالاتر از ۳۷ درجه (با هدف تقویت کننده و افزایش نیروهای عضلانی)، آب داغ (رفع خستگی‌های جسمانی) تقسیم می‌شود.

در حال حاضر آب درمانی کاربرد بسیاری در طب سنتی و جدید دارد و تأثیر مثبت روانی و جسمانی آن بر کسی پوشیده نیست. از این‌رو کانون‌ها و مجموعه‌های متعددی در سطح تهران مشغول به ارائه خدمات آب درمانی می‌باشند.

برترین مجموعه آب درمانی در حکیمیه، مجموعه آبی افق هلان با امکانات متعدد است

در انجام آب درمانی، میزان کیفیت دستگاه‌های مخصوص و وجود کارشناس زبده در این عرصه امری ضروری است. یکی از مهم‌ترین و برجسته‌ترین مجموعه‎‌های آب درمانی که در منطقه حکیمیه واقع شده و آماده ارائه خدمات برتر به ساکنین شهر تهران به خصوص حکیمیه می‌باشد، مجموعه آبی افق هلان است. این مجموعه با برخورداری از سالن‌های تخصصی آب درمانی، پارک آبی، استخر، سونای بخار، سونای خشک و همکاری با کارشناسان حرفه‌ای و متخصص آماده مشاوره و ارائه برترین خدمات آب درمانی به ساکنان شهر تهران به خصوص منطقه حکیمیه و همجوار می‌باشد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *